Arik Blum – ספרים מומלצים לקריאה

Arik Blum

שם ספר: הַדֶּרֶךְ לָאֵלָה

שם המחברת: רפאלה גילה

מספר עמודים: 187

הוצאת ספרים : פרדס

תאריך הפקה: שנת 2023

“הדרך לאלה” הוא אוסף שירים מיוחדים בשפת הכתיבה ובתוכנם, שירים תיקשורים שהתקבלו ממימדים גבוהים, ממדריכים רוחניים ומהמלאכים. הם מאופיינים ע”י מקצבים ומשקלים מיוחדים ושפה גבוהה שאיננה שפת יום יום.

לספר השירה הַדֶּרֶךְ לָאֵלָה ולאיורים שבו יש אנרגיה מיוחדת שנועדה להגן על קוראיו ולחזק, להאיר, להעיר ולהעשיר אותם. הספר הוא כמורה דרך פואטי ורוחני המנווט את קוראיו, דרך תהליך הריפוי האישי של המשוררת, לפריצה ולשינוי בחיים, לחיבור ולתקשורת עם האני העצמי הגבוה ועם הילד/ה הפנימי/ת ולחיבור עמוק עם הרגש. מי ייתן וספר שירה זה יביא ברכה לכל המחזיקים בו ויעורר בהם השראה ואומץ להתחבר לרוח, לנשמה, למדריכיה ולדרך המיוחדת של כל אחד ואחת מהם.

שפת הכתיבה מיוחדת, לעיתים מליצית מאוד, לעיתים לא מובנת, אבל כל אחד יוכל להתחבר לשיר אחד או לאוסף שירים בקובץ השירים העשיר והמיוחד הזה.

בחרתי להתייחס למספר שירים שהתחברתי אליהם במיוחד.
בשיר “טרנספורמציה” המשוררת מתייחסת לשינויים התכופים בעולמנו, אין אובדן חומר ואנרגיה (עמוד 45): “אין דבר ההולך לאיבוד / הכל רק משנה צורה / מים הופכים לאדים /
אש הופכת לעשן / ניר הופך לאפר / נר הופך לחלב / עץ לפחם / גוף לנשמה / תא לאדם /
היריון ללידה”.

בשיר המיוחד “ליבי כמו הלוטוס”המשוררת משתמשת בפרח הלוטוס כמטאפורה לתיאור עולם הרגשות בתוך הלב המשתוקק והאוהב.

בשיר “בחירה” הדוברת מתארת התמודדות עם פגיעות בגוף ובנפש, והיא בוחרת להיות מלאך נצחי עם כנפיים. “אנדוד לנצח בגוף עם כנפיים” (עמוד 70).

ישנם בספר שירים שבהם המשוררת מביעה געגועים ואהבה אל הוריה שנפטרו.
בשיר “אורח מפתיע” הדוברת מתגעגעת וכמהה לפגוש את אביה שנפטר, ומשאלתה מתגשמת בדמיונה. “אורח מפתיע שכמותך” (עמוד 78).
בשיר “גלויה לאמא” הדוברת שולחת גלויה לאמא שנפטרה, ומבטאת את הגעגוע למי שעולמה התנפץ והסתיים. “שולחת גלויה מכאן / ואת קוראת אותה שם” (עמוד 118).

בחרתי לצטט במלואו את השיר “התארגנות אחרונה”, שיר מרגש על נושא שלא מדברים עליו, התארגנות למסע אל המוות – אל העולם הבא (עמוד 80):
“דמעות חורשות פנים / יודעות לאן ללכת / יודעות איך משחררים / בכניעת הגוף / ההולך ונרגע / בדרך לעזיבה / משלים עם המעבר / משחרר את העבר / תמונות חיים עולות / צפים הזכרונות / צפיה / התארגנות אחרונה / לקראת המסע.

רפאלה גילה – זמרת, מתקשרת, מוזיקאית ויוצרת רוחנית נולדה וגדלה בישראל ומשנת 2003 גרה ויוצרת בברלין ובלונדון. היא הוציאה ארבעה אלבומים הנמצאים באתרי אינטרנט שונים. באמצעות שירתה, סגנון המוזיקה הייחודי שלה ומסריה המתקבלים בתקשור, רפאלה מלמדת אהבה ללא תנאי, חופש, הרמוניה, איזון, הוויה רגשית, התחברות לנשמה ולדרכה המיוחדת וחיבור לעצמי הפנימי הגבוה. רפאלה מופיעה עם שיריה בגרמניה, בלונדון ובישראל, שרה את מוזיקת הנשמה הקולקטיבית או האישית ומעבירה שיעורים וסדנאות הוליסטיים ושמאניים לריפוי ולחיבור פנימי לשורשים הרוחניים ולשחרור הנשמה והקול.

“הדרך לאלה”, ספרה הראשון, הוא אוסף שירים שנכתבו דרכה במהלך 8 שנים לאחר שחברתה הקרובה ביותר והוריה עזבו את העולם הזה. בעט הכתיבה הרגישה רפאלה שהמילים והמשפטים נכתבים דרכה מעצמם ושהיא עוברת איתם תהליך של ריפוי הכאב, הצער והאבדן ושחרורם.

רפאלה גילה: “את החוויה העוצמתית ואת ההרגשה האלוהית שבשירים אני מבקשת לחלוק עם הקוראים ומאחלת שהמסרים הגבוהים האישיים והאוניברסליים שקיבלתי דרך השירים בספר יעברו הלאה אליכם. אני מודה מעומק הלב והנשמה על מתנת תקשור זו ועל הזכות הגדולה שניתנה לי להעביר אותה לעולם דרך מסרים פואטיים”.

אני ממליץ על הספר לכל אוהבי ז’אנר השירה.